Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów 2014 zakończone

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom, którzy odwiedzili stoisko GEOPOMP na targach Wirtotechnologii w Sosnowcu w dniach 30 września – 2 października 2014r. Wierzymy, że nasi pracownicy odpowiedzieli na wszystkie nurtujące Państwa pytania, bądź zainteresowali Państwa nowymi rozwiązaniami dla Waszych firm. Mamy nadzieję, że rozpoczęte na targach rozmowy, przerodzą się w projekty zakończone wspólnym sukcesem. Zapraszamy Państwa do współpracy.

Wirtotechnologia 2014r-GEOPOMP

W bieżącym roku prezentowaliśmy wspólnie z naszym wieloletnim Partnerem biznesowym SMARTTECH Sp. z o.o. najnowszy produkt – precyzyjny bezdotykowy skaner 3D działający w technologii wąskopasmowego światła zielonego LED – „MIKRON 3D

Skaner MICRON3D

 Krótka informacja o produkcie:

Na podstawie ankiety przeprowadzonej między użytkownikami dotychczasowych modeli produkowanych przez firmę SMARTTECH opracowane zostały podstawowe założenia jakie spełniać miał skaner 3D nowej generacji. W efekcie powstała kolejna generacja bezdotykowych skanerów 3D opierających się na metodzie projekcji wąskopasmowego strukturalnego światła zielonego. Jest to jedna z optycznych polowych metod pomiaru polegająca na oświetleniu mierzonego obiektu prążkami światła zielonego typu LED. Cyfrowe odwzorowanie obiektu obliczane jest na podstawie zbieranej sekwencji prążków ugiętych na obiekcie. Pomiar wąskopasmowym światłem zielonym umożliwił znaczne podniesienie dokładności pomiaru w stosunku do istniejących na rynku skanerów 3D a zastosowanie LEDowego źródła światła zmniejszyło pobór energii oraz zwiększyło żywotność całego urządzenia. micron3D został zaprojektowany przez inżynierów firmy SMARTTECH tak, aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera micron3D powstała z nowoczesnego i wytrzymałego materiału jakim jest karbon co zwiększyło wytrzymałość całej konstrukcji a przede wszystkim zminimalizowało wpływ temperatury otoczenia na dokładność urządzenia co jest szczególnie ważne przy wykorzystaniu skanera poza laboratorium metrologicznym.

GEO-REDodatkowo w konstrukcji skanera3D zastosowano specjalne rozwiązania tłumiące drgania, a wrażliwe wnętrze urządzenia zabezpieczone zostało filtrem pyłoszczelnym z wymiennym wkładem filtrującym który może być czyszczony bezpośrednio przez użytkownika końcowego. Skaner micron3D stanowi idealne narzędzie kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej które dzięki pyłoszczelnej karbonowej obudowie może być używane również poza laboratorium metrologicznym zachowując dokładność pomiaru deklarowaną przez producenta. Jako profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne skaner typu micron3D certyfikowany jest u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii takich jak źródło światła LED czy komunikacja GigaBit Ethernet pozwala na szybkie wykonanie skomplikowanych pomiarów. W bogatym wyposażeniu standardowym znajdują się min.: wskaźniki laserowe pozwalające na łatwe pozycjonowanie skanera 3D względem obiektu mierzonego, statyw z głowicą uchylno-obrotową oraz podstawę jezdną pozwalającą na sprawne przemieszczanie urządzenia. Dwa tryby pomiarowe (FAST i PRECISE) pozwalają na dodatkową sprzętową redukcję rozdzielczości, gdy nie jest wymagana maksymalna gęstość próbkowania. Te wszystkie cechy w połączeniu z certyfikatem dokładności i wygodną do transportu skrzynią pyłoszczelną sprawiają, że ten skaner można nazwać mianem optycznej bezdotykowej pomiarowej maszyny współrzędnościowej.

Certyfikat Targi 2014 Wirtotechnologia-GEOPOMP

Zapraszamy na kolejne pokazy –  GEOPOMP Sp. z o.o. i  SMARTTECH Sp. z o.o.

 
Strony internetowe i pozycjonowanie dąbrowa górnicza