VI Dni Nauki i Przemysłu – „TECHNOPARK GLIWICE”

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas VI Dni Nauki i Przemysłu – „TECHNOPARK GLIWICE”.

            W Konkursie pt. „Stoisko na medal”, którego celem było nagrodzenie najciekawszej ekspozycji nasze przedsiębiorstwo zostało wyróżnione przez organizatora i uczestników targów. Pod uwagę brane były takie elementy jak  m.in. innowacyjność, różnorodność prezentowanej oferty czy jakość obsługi i zainteresowanie stoiskiem przez odwiedzających.

            GEOPOMP od szeregu lat specjalizuje się w inżynierii odwrotnej (ang. reverse engineering), prototypowaniu oraz modelowaniu 3D. Wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt pomiarowy skanery 3D wraz ponadprzeciętny potencjał technologiczny umożliwiający nam pozyskiwanie i przetwarzanie danych geometrycznych szerokiej gamy obiektów fizycznych. Współpracujemy z przemysłem i ośrodkami naukowymi. Wykorzystujemy wyniki naszych pomiarów 3D do procesów rozwoju nowych oraz modyfikacji istniejących produktów, a także kontroli jakościowej i geometrycznej produktów. Usługi pomiarowe z wykorzystaniem inżynierii odwrotnej, skierowane są do osób fizycznych  i przedsiębiorstw działających m.in. w reklamie, w grafice komputerowej, przemyśle wytwórczym, rekonstrukcyjnym, bioinżynierii (projektowanie implantów), historii sztuki (rekonstrukcje rzeźb, eksponatów muzealnych), antropologii i archeologii (rekonstrukcje obiektów anatomicznych), do prowadzenia różnych badań naukowych oraz w życiu codziennym.

          Chcieliśmy zainteresować osoby zwiedzające najnowocześniejszymi technologiami pomiarowymi przy użyciu skanera światła białego 3D wykorzystywanego w procesie inżynierii odwrotnej, oraz drukiem 3D w technologii przyrostowej jako etap końcowy tego procesu. Motywem przewodnim była inżynieria odwrotna-rekonstrukcyjna detali, ich bezpośrednia prezentacja w chmurze punktów, siatce trójkątów z wykonaniem modelu przestrzennego  3D  oraz ekspozycja dokumentacji konstrukcyjnej 3D-CAD wraz z generowaniem dokumentacji płaskiej 2D. Podczas pokazów uczestnicy i zwiedzający  z bliska zobaczyli działanie skanera 3D, dowiedzieli się o zaletach i ograniczeniach jego stosowania. Odwiedzający nasze stoisko  mogli poczuć działanie skanera na sobie – skanowanie twarzy. Zaprezentowaliśmy również drukowanie skanowanego detalu na drukarce 3D w technologii addytywnej FDM, czyli jego rekonstrukcja jako Rapid prototyping zamykające proces konwertowania obiektu rzeczywistego do precyzyjnych modeli cyfrowych 3D. Przedstawiliśmy ofertę skanerów 3D do różnych zastosowań oraz oprogramowanie wykorzystywane do obróbki danych pozyskanych w procesie inżynierii odwrotnej. Opowiedzieliśmy o ciekawych zastosowaniach techniki inżynierii odwrotnej i wykorzystaniu jej w życiu codziennym. Świat projektowania oraz modelowania 3D jest nie tylko ciekawy, ale i bardzo bogaty w intuicyjne funkcje tworzenia oraz edytowania geometrii CAD. Wspólnie ze zwiedzającymi odkrywaliśmy ten świat przy pomocy SpaceClaim Engineer. Gorąco zapraszamy do aktywnego udziału w procesie inżynierii odwrotnej i odwiedzania nas na kolejnych  wystawach targowych.

więcej:

http://www.technopark.gliwice.pl/index.php?doc=&op=readmore&newsid=557&PHPSESSID=e3fca30be9082e2638517425cce8dd0c

Podziękowania dla GEOPOMP

Zdjęcia i relacje filmowe z VI Dni Nauki i Przemysłu – „TECHNOPARK GLIWICE”

GEOPOMP-VI Dni Nauki i Przemysłu Gliwice 2014r

http://www.nowiny.gliwice.pl/video,724,0

 

 
Strony internetowe i pozycjonowanie dąbrowa górnicza